Dobre gry przeglądarkowe: ranking i propozycje rozrywki online

Gry przeglądarkowe – co warto wiedzieć

Gry przeglądarkowe to kategoria gier, która cieszy się coraz większą popularnością. W przeciwieństwie do gier komputerowych, nie trzeba ich ściągać ani instalować na dysku twardym. Wystarczy wejść na stronę internetową i już można rozpocząć rozgrywkę. Gry przeglądarkowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą instalować gier na swoim urządzeniu.

Podział gier przeglądarkowych

Gry przeglądarkowe możemy podzielić na kilka kategorii:

  1. Gry strategiczne – w tej kategorii najczęściej mamy do czynienia z grami typu city building lub gry ekonomiczne.
  2. Gry RPG – w tej kategorii wcielamy się w postać wymyśloną przez producentów i przeżywamy z nią przygody.
  3. Gry sportowe – w tej kategorii najczęściej możemy zagrać w piłkę nożną, koszykówkę lub inne sporty.
  4. Gry logiczne – w tej kategorii najczęściej mamy do czynienia z grami typu układanki lub gry zręcznościowe.
  5. Gry MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) – to gry, w których grają tysiące ludzi na całym świecie.

Ranking najlepszych gier przeglądarkowych

  1. Forge of Empires – to gra strategiczna, w której budujemy swoje miasto od początku epoki kamienia aż do epoki futurystycznej. Gra jest bardzo rozbudowana i wymaga planowania oraz strategii.
  2. The West – to gra MMORPG, w której przenosimy się do czasów Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w postać kowboja lub Indianina i dążymy do zdobycia sławy i bogactwa.
  3. Elvenar – to gra strategiczna, w której budujemy osadę elfów lub ludzi. Gra jest bardzo przyjemna w odbiorze i dostępna w wielu językach.
  4. DarkOrbit – to gra science-fiction, w której wcielamy się w kosmicznego pilota statku kosmicznego i przemierzamy kosmos. Gra jest bardzo rozbudowana, posiada wiele trybów gry oraz ciekawych funkcji.
  5. Goodgame Empire – to gra strategiczna, w której budujemy swoje królestwo i prowadzimy wojny z innymi graczami. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych gier tego typu.

Podsumowanie

Gry przeglądarkowe to świetna rozrywka dla osób, które szukają czegoś, co nie zajmie dużej ilości czasu i miejsca na urządzeniu. Do wyboru mamy kilka kategorii i tysiące gier. Wiele z nich jest darmowych lub oferuje opcje darmowej rozgrywki. Na szczególną uwagę zasługuje Forge of Empires i The West, które są bardzo rozbudowane i oferują wiele godzin rozrywki.

Author: teraonline.info.pl