Radzimy jak kupować alkomat

Bezpieczna i rozsądna jazda powinny być priorytetem każdego kierowcy. Po przyjęciu, na którym spożywaliśmy alkohol, na drugi dzień powinniśmy skontrolować stan naszej trzeźwości . Pomoże ci w tym alkomat.

Na rynku można spotkać bardzo różne rodzaje alkomatów, których konstrukcja i cena będą zależały od przeznaczenia. Część z nich jest bowiem wykorzystywana w takich instytucjach jak policja. Te alkomaty charakteryzują się bardzo dokładnymi parametrami pomiarowymi oraz bardzo wysokimi cenami. Dzisiaj jednak zajmiemy się tylko i wyłącznie tymi urządzeniami, które możesz nabyć na osobisty użytek.

Gdzie najlepiej nabyć alkomat?
Pamiętaj, że to właśnie od wyniku testu trzeźwości zależy nasza decyzja o prowadzeniu auta, dlatego dokładny i wiarygodny pomiar będzie odgrywał bardzo ważny czynnik przy wyborze producenta urządzenia. Wybierając alkomat zwracaj uwagę na parametry techniczne oraz kryteria, dotyczące jego jakości. Najprościej więc kierować się sprawdzoną opinią i korzystać z oferty zaufanych dystrybutorów, którzy posiadają w swoim asortymencie tylko urządzenia wysokiej jakości. Są to certyfikowane alkomaty od uznanych producentów. Nie szukaj więc alkomatów na stronach oferujących używany sprzęt. Na dobrym testerze lepiej nie oszczędzać, ponieważ te tanie alkomaty, pochodzące z niepewnych źródeł potrafią się bardzo szybko rozkalibrować. Tym samym będziesz musiał kupować urządzenie częściej. Równie dobrze możesz zapłacić raz a więcej, posiadając przy tym alkomat z precyzyjniejszym i wiarygodniejszym pomiarem.

Na co zwracać uwagę?
Niestety wciąż nie wprowadzono obowiązujących norm, które pozwoliłyby szybko i łatwo oddzielić dobre alkomaty od tandetnych zabawek. Chcąc mieć pewność, że inwestycja jest dobra szukaj produktu wśród uznanych producentów. Według klientów najlepsze marki to SENTECH i ALCOFIND. Szukaj też równie wiarygodnego dostawcy tak, aby zapewniał kompetentny serwis kalibracyjny alkomatów, ponieważ bez regularnej kalibracji urządzenie szybki zamieni się w bezużyteczny gadżet. Kiedy zdecydujesz się już na producenta, ale wciąż nie będziesz pewny co do rodzaju alkomatu możesz zasugerować się ceną. Tu zasada jest prosta – im drożej tym lepsza jakość. Dobre, czyli wytrzymałe i precyzyjne urządzenia są droższe i mogą kosztować około tysiąca złotych, podczas gdy te mniej dokładne nabędziesz za niecałe 200 złotych.

Kategorie: Alkomaty,