Alkomat – dobra inwestycja

Jeśli planujesz zakup alkomatu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – do czego i jak często będzie on wykorzystywany? Na rynku znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju alkomatów, których cena i technologia będzie różnić się w zależności od docelowego przeznaczenia urządzenia.

Te urządzenia pomiarowe pomagają mniej lub bardziej dokładnie sprawdzić, czy alkohol spożyty dzień wcześniej został całkowicie wydalony z organizmu Obecnie to alkomaty osobiste są najbardziej popularne wśród klientów, ponieważ są tanie i łatwe w obsłudze. Ich pomiary są mniej lub bardziej wiarygodne, w zależności od wybranego modelu.

Co oferuje rynek?
Można wyodrębnić trzy typy alkomatów ze względu na ich cel użytkowy – dowodowe, przesiewowe i barowe. Te pierwsze to profesjonalne urządzenia, w których użyto zaawansowanej technologii. Dokładność ich pomiaru jest bardzo precyzyjna, ponieważ wyniki uzyskane za ich pomocą mogą służyć jako materiał dowodowy w sądach. Zanim jednak posłużą sprawiedliwości, urządzenia te muszą przejść serię specjalistycznych badań i testów, dopiero wówczas wydaje się odpowiedni certyfikat, jednak tylko na 6 miesięcy. Właściciel takiego alkomatu musi zatem zadbać o jego regularne serwisowanie. Alkomaty przesiewowe pozwalają na bezkontaktowy pomiar, przez zainstalowanie niezwykle trwałego sensora elektrochemicznego. Jego dodatkową zaletą jest to, że dokonuje wielu pomiarów w bardzo krótkim czasie a przy tym jest wyjątkowo wytrzymały. Alkomaty barowe stanowią ostatnią grupę dostępnych na rynku alkomatów i są to urządzenia stacjonarne, które wykorzystują puby lub hotele w celach zarobkowych. Przed dokonaniem pomiaru, osoba musi umieścić w automacie monetę.

Sprawdzone marki
Jeśli określiłeś już swoje potrzeby możesz zabrać się za wybór właściwego modelu. Na rynku znajdziesz bardzo wiele rozmaitych modeli alkomatów, których ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Pamiętaj, że z reguły testery trzeźwości kosztujące poniżej 100 złotych są mało wiarygodne. W przypadku alkomatów cena równa się jakość, dlatego kupując urządzenie za 30 złotych możesz być pewny, że masz do czynienia z chińską podróbką. Specjaliści analizujący rynek wskazują, że marki DATECH i SENTECH cieszą się największym zaufaniem klientów. Są to koreańskie firmy, które specjalizują się w produkcji urządzeń pomiarowych, do której używają najnowszych technologii. Ich wysoką jakość gwarantują międzynarodowe certyfikaty.

Kategorie: Alkomaty,